Один день із життя ком’юніті-менеджера

статті
09.06.2016

article image

Доброго ранку! Мене звати Ілля, я ком’юніті-менеджер у компанії, що займається розробкою ігор. Сьогодні я розповім вам про типовий день представника моєї професії.

Сподіваюся, цей матеріал стане в пригоді тим, хто хоче краще зрозуміти особливості роботи з ком’юніті. Поїхали!

О 10:00 я вмикаю свою ЕОМ–2016, і починається відлік робочого часу. Я знову вдягаю костюм ком’юніті-менеджера. Вітаюся з модераторами. Вони – мої супергерої, лояльні гравці, які, хоча й не працюють у компанії, завжди знаходяться на передовій: ведуть інтелектуальний діалог з іншими користувачами, допомагають гравцям розбиратися в особливостях гри, воюють із тролями. Але при всьому цьому не забувають активно грати.

Щоденно проводити з модераторами обговорення в чаті Skype – це гарний тон. Вони діляться тим, що відбувалося у спільноті останнім часом. Бажано проводити такі зустрічі у фіксований час, щоб модератори могли як слід підготуватися. Таким чином, ми щоранку обговорюємо насущні проблеми і ставимо перед собою завдання на прийдешній день.

Модератори ніколи не припиняють вражати мене несподіваними вчинками, які допомагають розвивати спільноту. За власною ініціативою вони проводять конкурси, пишуть аналітичні статті про ігрові механіки тощо. Я ж маю в усьому їх підтримувати. Наприклад, можу надати спеціальний контент (картинки, тексти) для втілення ідей.

Я активно розвиваю взаємини між модераторами, допомагаю їм потоваришувати. Обираючи гравця на посаду нового модератора, я відслідковую його поведінку в групі й аналізую, наскільки комфортно йому буде в новому колективі. Далі досвідченим модераторам можна доручити його навчання. Це, як показує практика, допомагає людині швидше влитися в команду.

У середині дня потрібно перевірити ситуацію в групі, переглянути відповіді модераторів і прокоментувати їхню роботу. Якщо відбулася ігрова подія, відповісти на коментарі й передати реакцію гравців розробникам.

article image

Ігрове ком’юніті не обмежується лише офіційною спільнотою, існує велика кількість груп, які гравці створюють самостійно. Їх теж не можна залишати без уваги. У неофіційних спільнотах полюбляють обговорювати найдрібніші деталі. Такі теми дозволяють побачити гру такою, якою її бачать гравці. Мені як ком’юніті-менеджеру потрібно розповісти про великі битви офіційній спільноті, тому я звертаюся до гравців і розпитую в них подробиці. Ком’юніті-менеджер повинен знати про все.

Багато чого з контенту, створеного гравцями, можна використовувати для розвитку спільноти: аналітику, графіку, відео, подкасти.

Ближче до вечора я прописую публікації для спільноти. Для цього обираю теми, що цікавлять гравців і викликають жваві дискусії. Важливу роль відіграє візуальне оформлення, адже це перше, що впадає в очі підписникам у стрічці. Я придумую яскравий підпис до картинки та складаю концепт. Далі текст відправляється на вичитування, а концепт – до дизайнерів для створення повноцінної картинки. Усі зусилля спрямовані на те, щоб привернути й утримати увагу користувача, який переглядає стрічку новин.

Наприкінці робочого дня я ще раз продивляюся спільноту, приватні повідомлення й активно спілкуюся з модераторами. Перш ніж піти з офісу, надсилаю модераторам напуття на вечір і мем. Усі люблять меми!

Я ще раз перевіряю підготовлену публікацію й розміщую її у спільноті – на цьому мій робочий день завершений. Тепер починає працювати лічильник лайків, коментарів і репостів.

Автор: Ілля Агеєв