Конективність як спосіб підвищення залученості користувачів у мобільних іграх

статті
09.06.2016

article image

Майбутнє мобільних ігор і пристроїв залежить від багатьох факторів і пріоритетів, що постійно змінюються. Великі екрани, сенсорні дисплеї, більш потужні процесори й час відгуку, що дедалі скорочується, – це лише мала частина видимих змін, які зможуть удосконалити мобільний ігровий процес. Але в цьому океані змінних величин є одна константа, від якої залежить зростання залученості користувачів, і це – конективність. Яким чином розробники можуть використовувати її для покращення ігрового досвіду на мобільних пристроях?

article image

Утримання гравців у застосунку

На прикладі наших ігор ми побачили, що мобільні гравці зв’язуються одне з одним на форумах, у чатах в Skype і на дошках повідомлень за межами гри, щоб компенсувати ті види досвіду, які поки що є недоступними в самих іграх. Одним зі способів покращення конективності для розробників є стимулювання обговорень усередині ігор, щоб користувачам було зручно спілкуватися у грі й не було необхідності переключатися на сторонні ресурси. Підказки, внутрішньоігрові опитування й чати – це гарний спосіб для користувачів залишатися на зв’язку з ігровою онлайн-спільнотою, не виходячи з гри. Мобільні платформи ідеально підходять для подібної взаємодії – перевірено розробниками консольних ігор, які використовують мобільні застосунки як «другий екран» для більш насиченого ігрового досвіду та комунікації ігрових онлайн-спільнот у межах ігрового простору. Дуже важливою частиною будь-якої мультиплеєрної не казуальної гри є клани, тому розробникам слід забезпечувати своїх гравців інструментами ефективної та різноманітної взаємодії. Зокрема необхідно намагатися більш органічно вбудовувати елементи комунікації, співпраці, командування й координації безпосередньо в багатокористувальницькі ігри та дизайн інтерфейсу. Потрібно завжди зводити зайву взаємодію до мінімуму, щоб зберегти баланс між повторюваністю дій і винагородою.

Одним із методів збільшення залученості, що поступово стає стандартом у мобільних ігрових спільнотах, є голосове спілкування всередині застосунку. Інтеграція з WhatsApp, Viber та іншими сервісами дозволяє обмінюватися короткими голосовими повідомленнями – отже, користувачам не доведеться обирати між грою та набиранням тексту. Такі ігри, як Asphalt 6, уже співпрацюють із національними мобільними операторами з метою надання багатокористувацьких голосових каналів у мережі 4G LTE, і це лише початок – зона покриття LTE стрімко розширюється.

Залученість – синонім змагальності

Ринок мобільних застосунків – це Дикий Захід, але 2 речі тут залишаються незмінними: майже всі топові мобільні ігри є умовно-безкоштовними (F2P), а F2P – це завжди обширний багатокористувацький досвід. Найсильнішою стороною ігор F2P є їх соціальність, через яку реалізується потреба гравця ділитися своїм ігровим досвідом з іншими. Достатньо поглянути на бум, що переживає зараз Twitch, щоб зрозуміти: перегляд стримів і коментування ігрових здібностей геймерів (та їх самих) має потужний потенціал. Протягом кількох останніх років ми спостерігали розквіт мультиплеєрних ігор на мобільних платформах, зумовлений переважно тим, що ігри використовують властиве платформі підключення до мережі й комунікацію за допомогою текстових повідомлень, соціальних мереж та електронної пошти. Звичайно, конективність посилює конкурентний характер гри, що, у свою чергу, підвищує залученість. На відміну від консольних ігор, у мобільних іграх зазвичай немає повноцінних сюжетів, що розпалюють інтерес грати далі. Замість цього мобільні ігри змушені покладатися на змагальницький дух геймерів і той світ, що вони будують завдяки суперництву одне з одним. Інтерактивність і змагальність гри роблять її більш цікавою, що збільшує вірогідність здійснення внутрішньоігрових покупок.

Лідерборди, рейтинги та віртуальні бої за територію вже стали звичними для багатьох мобільних ігор, але існують й інші способи вивести суперництво на новий рівень. Узявши за основу ту саму ідею про те, що конкуренція стимулює залученість, компанії можуть винаймати ком’юніті-менеджерів, щоб відслідковувати діяльність окремих більш успішних кланів і груп і брати в них інтерв’ю. У Plarium ми нерідко приділяємо увагу тим, хто досягає успіху в наших іграх, і спілкуємося з ними. Це дозволяє персоналізувати досягнення так, як не зможе жоден лідерборд, і сприяє налагодженню чудових стосунків із фан-базою. Найменш досліджений потенціал для таких креативних підходів на мобільних платформах має кібеспорт. Він уже міцно зайняв позиції на ПК і консолях, і все вказує на те, що настав час створювати захоплюючі змагальні проекти для мобільних пристроїв, тим паче що мобільні платформи стають усе потужнішими з кожним новим поколінням смартфонів. Нещодавно творці платформи для кіберспорту Skillz оголосили, що виплачують більш ніж 500 тисяч доларів призових своїм гравцям щотижня. Це реальні гроші, а створення віртуального простору, де користувач може стати суперзіркою за рахунок власних здібностей, – це розумне використання доступних соціальних медіаплатформ.

Вимірювання й оцінка конективності

Одним із найскладніших аспектів конективності для ігрових компаній є її кількісне вимірювання й оцінка. Найпростіший спосіб дізнатися, як добре працює конективність щодо ігрових жанрів із клановою структурою (здебільшого це стратегії), – це подивитися, скільки гравців використовує такі фічі і як це впливає на утримання користувачів на різних етапах (у 1, 3, 5, 14, 30-й день). Якщо значна кількість гравців перебуває у кланах, а ретеншен при цьому низький, це означає, що способи, які використовуються для об’єднання гравців, є неефективними.

Збільшення й покращення конективності в мобільних іграх як у плані технологій, так і у плані дизайну несе в собі величезний потенціал для підвищення залученості. Уже доведено, що багатокористувацька система сприяє монетизації. Тепер настав час завершити те, що розпочали, і надати гравцям більше різноманітних способів спілкуватися одне з одним і загалом зі спільнотою.

Оригінал статті: www.gamasutra.com.