Історія створення сінематику “Непохитні”, частина 2

статті
25.07.2014

article image

Ніколас Дей: Близько року тому В’ячеслав Лісовський і ще кілька людей з нашого арт-департаменту показали мені свої напрацювання. Матеріал був настільки хороший, що ми дали хлопцям час, ресурси, і їхня проба пера перетворилася на наш перший трейлер – «Перемога гідна смерті» для гри «Правила війни».

Про те, як знайти Джеспера Кіда

А почалося все з того, що ми захотіли додати в гру «Конфлікт: Мистецтво війни» щось особливе, що не міняло б докорінно всю механіку і в той же час впливало на сприйняття гри і створювало своєрідний «вау-ефект». І тоді один з креативних директорів Plarium запропонував: «А давайте знайдемо суперкрутого композитора». Спочатку ця ідея здалася мені безнадійною, але ми все ж почали пошуки. Це забавно, але, по суті, я знайшов Джеспера за допомогою LinkedIn. Не напряму, звичайно, але під час пошуку я дуже багато спілкувався в цій соціальній мережі, зв’язувався з різними компаніями, дізнавався про їхній досвід, і врешті-решт це принесло свої плоди.

По-перше, я познайомився з Ендрю Лекі, головою студії Wabi Sabi Sound, що створювала звуковий супровід для Dead Space 2, Left 4 Dead 2 та Team Fortress 2. Він допоміг нам знайти потрібних людей і студію, а незабаром і сам почав працювати над звуком для наших проектів.

article image

По-друге, в одній з розмов на LinkedIn мова зайшла про те, як важко відшукати хорошого композитора, з яким було б легко працювати. Хтось із моїх співрозмовників сказав, що йому пощастило працювати з Джеспером Кідом. Я зв’язався з агентом Джеспера поштою і надіслав йому креативний концепт «Конфлікту». Композитору сподобалася ідея соціальної гри з похмурою атмосферою і сюжетом, зав’язаним на війні корпорацій. Так ми почали співпрацювати: спочатку Джеспер писав музику для наших ігор, а пізніше став створювати саундтреки до сінематиків.

Про звуки

У Сан-Франциско є студія з власним ангаром, заповненим технікою, різними предметами і механізмами. Ти можеш прийти туди й сказати: «Мені потрібен звук… танка, який обстрілюють з арбалета». І там неодмінно знайдуть якусь стару цистерну і арбалет, розставлять мікрофони і будуть стріляти, поки не доб’ються потрібного ефекту. Крім того, в студії існує величезний банк записів – вона працює в ігровій індустрії понад п’ять років, так що там дійсно можна знайти все, що завгодно. Деякі механічні ефекти для трейлера до «Правил війни» ми записали саме там.

Але в «Непохитних» зовсім інший сетинг, і ми вирішили спробувати перенести глядача до епіцентру битви. Саме тому нам було важливо створити звук, який задавав би динаміку і атмосферу. Так що, почувши про «Спарту», Ендрю Лекі дуже зрадів: «О! Битва на мечах! Мені потрібно буде завдавати ударів по різних поверхнях і записувати це!». Більшу частину звуків для «Непохитних» Ендрю записував у дворі свого будинку. Коли ми почали робити ролик «Making of Sparta», ми попросили його підготувати матеріал про створення звуків, і він прислав масу відео, на яких він б’є по абсолютно неймовірних предметах, щоб отримати потрібний звук. Ендрю дуже фанатично ставиться до своєї роботи: останні правки він вносив вже після того, як була закінчена робота над відеорядом ролика, оскільки на цій стадії ще краще розумів необхідну глибину звуку.

article image

Про голос

Проробивши основну частину роботи, ми раптом зрозуміли, що хочемо додати ще й голосову озвучку. Всі голоси для нас записувала студія Audio Media Productions в Нью-Йорку. Багатонаціональність «Великого яблука» дозволяє підібрати акторів будь-якого типажу. Якщо студія отримає замовлення, наприклад, на народженого в Марокко англійця-шульгу з французьким акцентом, то за 10 хвилин уже матиме контакти саме такої людини. Спочатку Audio Media Productions створила для наших проектів усі крики і хрипи, а потім допомогла підібрати актора озвучення і записати його.

Про саму роботу

Створюючи ролик «Перемога гідна смерті», ми не до кінця розуміли, як вибудувати баланс між музикою і звуками. Усе відбувалося методом проб і помилок, і нам тоді здавалося, що більше – означає краще, але Джеспер і Ендрю, виходячи зі свого багатого досвіду, підказували, де потрібно зробити акценти і як правильно побудувати баланс і динаміку. В процесі роботи над «Непохитними» ми відразу визначили, який сегмент буде більш насичений звуком, а який – музикою.

article image

Працювати над озвученням почали після того, як остаточно сформували аніматік. Ми відправили Ендрю і Джесперу відеофайл і створили таблицю, в якій детально розписали динаміку і всі звуки. Розділивши ці процеси, ми заощадили частину часу і могли вносити правки практично на ходу. Наприклад, у ролику є кадр, де спартанець перерізає горло персові, а той кричить. Оскільки ми добре знайомі з фільмографією Стівена Сігала, то знаємо, що з перерізаним горлом кричати не вийде, тому крик замінили хрипом. З саундтреком теж були складнощі. Спочатку він не надто добре передавав грецьку атмосферу. І тоді Джеспер написав нам: «Я знайшов крутий інструмент, суміш скрипки та електрогітари!». Потім він запросив до студії музикантів і вживу записав партію цього інструменту. Звук був ідеальним – вийшов своєрідний мікс античності і сучасності.

Працювати в команді, яка дійсно захоплена своєю справою, – суцільне задоволення. У цьому випадку навіть переговори по скайпу о третій ночі і прослуховування п’яти різних версій одного саундтрека не здаються обтяжливими, а результат радує не тільки очі, а й вуха.

Оригінал статті можна прочитати на Habrahabr.ru (російською).