Голос Пустищ: інтерв’ю з Дмитром Петровим

статті
16.06.2014

article image

Свого часу «Правила війни» стали однією з перших (якщо не першою) соціальних ігор, персонажів яких було озвучено. Головним героєм цієї стратегії є генерал Лапідус – запеклий ветеран ядерної війни, батько-командир для мільйонів гравців. З виходом гри за рамки соціальних мереж популярність цього персонажа зросла, а його голос став своєрідним брендом проекту.

«Людину, яка озвучила генерала Лапідуса для російськомовної версії гри, звуть Дмитро Петров. Він актор Харківського державного академічного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка».

article image

P.: Вітаю, Дмитре! Думаю, командорам буде цікаво почути голос Пустищ. Розкажіть трохи про себе. Як ви стали актором?

Д. П.: Коли я навчався в школі, батьки старанно готували мене до лікарської кар’єри. Я й сам хотів вступати до медичного, але в 11-му класі передумав і вирішив стати актором. До цього я відвідував театральну студію та кіношколу. І так сталося, що вже у випускному (до речі, медичному) класі я трішечки розчарував батька і матір, адже вони досить активно вкладали в мене гроші, оплачуючи навчання на підкурсах. Батьки махнули рукою – мовляв, вступай. [сміється] Я вступив до інституту, закінчив його, пішов у театр і почав ставати актором.

P.: Як давно займаєтеся озвученням? Чи доводилося вам до «Правил війни» озвучувати комп’ютерні ігри?

Д. П.: Озвученням я займаюся вже, напевно, років 10, активно – останні 5 років. «Правила війни» стали моїм першим серйозним проектом, першою комп’ютерною грою. Ця стратегія – моє дітище в плані озвучення. З роботою над нею пов’язано багато приємних вражень і теплих спогадів.

article image

P.: Чи довелося вам служити в армії?

Д. П.: Коли я закінчив інститут, мене запросили працювати в театрі. Втрачати півтора роки дуже не хотілося, тому від армії відмазувався як міг. Взагалі я з нею впритул не стикався, але серед моїх друзів є ті, що служили, в тому числі в гарячих точках, так що з розповідей знаю, наскільки це серйозно.

P.: А самі граєте у «Правила війни»? Як давно? Розкажіть про свої враження.

Д. П.: У «Правила війни» граю давно, фактично з самого початку. Як тільки почав озвучувати гру, тут же заліз у Інтернет, створив свою територію – мій сектор називається «Космозоо». Хочеться бувати в «Правилах» частіше, але часу на це, на жаль, не завжди вистачає. Враження від процесу позитивні, проте настав момент, коли через роботу я закинув гру. Але й досі іноді заходжу, вдосконалюю свій сектор. Не раз траплялося, що в мою відсутність «Космозоо» повністю розграбовують. Радує, що зараз з’явилася така опція, як Бункер, куди можна відправляти юнітів.

P.: Який ваш улюблений юніт? Яку стратегію ви обрали: атаку або захист?

Д. П.: Зараз я в основному захищаюся. У плані атаки віддаю перевагу завданням від генерала Лапідуса, на реальних гравців не нападаю.

P.: А вам хотілося б стати персонажем, якого ви озвучуєте? Як це – бути генералом Лапідусом?

Д. П.: Думаю, будь-якому геймеру хочеться стати всемогутнім генералом Лапідусом і мати нескінченну кількість юнітів – захисних, атакуючих, хоча в цьому випадку гра ж може втратити всякий сенс. Якщо твої можливості необмежені – інтрига зникає.

P.: Як ви ставитеся до апокаліптичних загроз майбутнього (ядерна зима, пандемія, повстання комп’ютерів, бунт клонів, вторгнення прибульців)?

Д. П.: Думаю, з розвитком інфраструктури нас може очікувати що завгодно. Крім того, я більш ніж упевнений, що ми не самі, і на інших планетах є життя. Як би там не було, хочеться вірити у світле майбутнє, у те, що на нашій планеті все-таки збережеться життя – або ми знайдемо інші цивілізації, де зможемо будувати колонії і продовжувати існування.

article image

P.: Яким ви бачите генерала Лапідуса?

Д. П.: Спочатку мій персонаж був дуже суворим і досить зневажливо ставився до командорів. Потім ми вирішили, що генерал все-таки має залишатися генералом, тобто любити своїх солдат і бути суворим, але його армія, соратники – це команда.

P.: Можете пригадати кумедні історії, пов’язані з грою або безпосередньо з озвученням генерала? Що-небудь, що запам’яталося найсильніше?

Д. П.: Зізнаюся чесно: оскільки іноді буває дуже багато озвучок, залишаються лише враження типу «ми були, ми писали». Насправді, працюючи над «Правилами», ми багато жартували і сміялися, адже частенько траплялися досить кумедні тексти. Класно вийшло з пісенькою Моргани: ми довго думали, як її виконати, намагалися надати генералу Лапідусу певний характер. Зрештою виявилося, що він ще й злегка ловелас. Ми тоді добре повеселилися!

Оригінал статті можна прочитати на порталі Gamer.ru (російською).