23 (і більше) корисні поради для адміна ігрової спільноти у Facebook

статті
27.02.2015

article image

Багатьом здається, що ком’юніті-менеджер – це будь-яка людина, що сидить у соціальних мережах. Проте, це не так. У цій статті ми поговоримо про такі нецікаві речі, як цільова аудиторія та релевантність контенту. Але не сумуйте: наприкінці на вас чекає весела інфографіка.

Навіщо, містере Андерсон, навіщо?

Соціальні мережі стали вікном у прекрасний новий світ можливостей для спілкування. В ідеалі необхідно створити офіційні представництва вашої компанії всюди, де є ваші гравці. Але не намагайтеся охопити все і відразу малими зусиллями: одна активна спільнота краща, ніж десяток занедбаних.

Ком’юніті-менеджер ігрового пабліку повинен служити вищим цілям:

  • доносити vox populi до розробників;

  • бути для гравця другом, психологом і агентом техпідтримки водночас;

  • розповідати про нововведення, навчати і давати корисні поради;

  • підтримувати репутацію проекту та бренду на високому рівні;

  • створити і підтримувати унікальну гармонійну атмосферу в спільноті.

Жоден сапорт, кол-центр, офлайн-зустріч та форум не замінять гравцям спільноту в соціальній мережі, де вони можуть швидко отримати відповідь на питання, не відволікаючись від перегляду картинок з котиками.

Із тисячі

Перше, що необхідно зробити, – визначити цільову аудиторію. Це прописна істина, якої чомусь не всі дотримуються, при тому що Facebook усіляко намагається допомогти адміністраторам сторінок і надає безліч різних метрик.

article image

Статистика дозволяє дізнатися, де проживають ваші підписники, чим вони цікавляться, коли вони найчастіше з’являються у мережі та який контент полюбляють. У зборі всієї цієї інформації допоможе новий інструмент – Audience Insights. З його допомогою можна легко отримати демографічні дані, дізнатися, які сторінки, окрім вашої, відвідує користувач, якою мовою спілкується та в яких супермаркетах закуповує продукти на вихідних. При плануванні публікацій необхідно пам’ятати про кількість щоденних користувачів Facebook (DAU – 1,23 мільярда) та середню кількість сторінок, на які вони підписані (близько 70). Також не слід забувати про особливості алгоритмів, якими користується платформа при відображенні новин кожному користувачеві.

Не бійтеся експериментувати та вирізнятися з сірої маси. Метрика дозволяє дізнатися про користувачів дуже багато, навіть їхні улюблені слівця (залежно від регіону проживання) або відвідувані заклади. Використовуйте ці знання, щоб завоювати прихильність підписників.

Крім того, працюючи з цільовою аудиторією, варто виділяти основні особистісні матриці, щоб розуміти, як ті чи інші групи людей відреагують на контент, що ви розміщуєте.

Ловимо музу

Можливо, на старті у вас буде купа ідей для контенту. Можливо, що й жодної. Як би там не було, усі хороші ідеї мають властивість вичерпувати себе дуже швидко. Щоб контент завжди був цікавим і свіжим, варто черпати натхнення у різних місцях:

1. Продукт

Будь-який продукт – це завжди джерело гігабайтів контенту. У нашому випадку це ігровий функціонал, унікальні типи військ, будівлі, предмети, квести, деталі сюжету, описи персонажів, ігрові поради та підказки. Список можна продовжувати нескінченно.

article image

2. Користувачі

Учасники спільноти також можуть надихати адміністраторів на креативні подвиги. Їхні цитати, питання і так званий user generated content – основне багатство пабліку.

article image

article image

3. Тренди

Хороший ком’юніті-менеджер живе в соціальних мережах. Він знає, у яких числах має народитися спадкоємець британського престолу, коли виходить новий альбом Radiohead і чому покупку Heroes III HD варто відкласти, та вміло використовує усю цю інформацію.

article image

article image

Такі пости-привітання від наших ігрових персонажів, стилізовані під першу версію Facebook, було зроблено на кожному проекті. Ми потрапили у тренд #FacebookBirthDay та здобули чудовий Engagement Rate (5-7%), не використовуючи функцію Boost Post.

4. Свята

Для англомовних спільнот складніше знайти таку саму кількість свят, як і у нас, проте в календарі усе ще є достатньо днів, що можуть стати відмінним інфоприводом.

article image

5. Гумор

Іноді корисно розрядити обстановку конкурсом або несподіваним інтерактивом. Як правило, користувачі позитивно ставляться до порції божевілля у пабліку.

article image

6. Тематичні спільноти

Деякі геніальні ідеї можна запозичити в аналогічних пабліках. Метод Ctrl+C & Ctrl+V краще не застосовувати, але ніхто не забороняє надихатися чиєюсь творчістю.

Залучення та взаємодія

Ставте питання, намагайтеся залучати користувачів до дискусії. Нехай вони спілкуються та дізнаються більше про проект та одне про одного.

Лайфхак: навіть якщо пост не зібрав багато лайків та поширювань, не варто засмучуватися. Можна знайти декілька непоганих коментарів та розвинути діалог з їхніми авторами – це підвищить Engagement Rate, а підписники оцінять увагу з боку представників компанії.

article image